Röportaj: Sezer Uysal

Rampa’dan Yeni Remix!
11 April 2017
Michael Mayer’den DJ-KICKS mix’i!
28 April 2017
-Merhaba Sezer, seni FG 93.7 ve Türkiye’deki farklı sahnelerden tanıyoruz. Son günlerde de Suara’dan yeni bir EP çıkardın. Bize hem bunlardan hem de yeni projelerinden bahsedebilir misin?


Merhaba, geçtiğimiz haftalarda iki original track ve bir remix çıkardım. Suara’dan çıkardığım parça Beatport’ta 30. sıraya kadar yükseldi. Hem label hem de menajerliğimi yapan Click Records’dan çıkmış olan parçam da 13. sıraya kadar yükseldi. Rafael Cerato ve Martin Kremser’e yaptığım remix de güzel tepkiler alıyor. Sıradaki projelerde ise iş birliği halinde oldugum isimler var. Still Vor Talent residentlerinden Teenage Mutants ile bir parça yapıyorum. Onun dışında Noir Music’in yeni gözdesi Paul Ursin ile de yeni bir EP’ye başladık. Solo olarak Suara için hazırlamakta olduğum EP var. Üç original track ve bir remix’den oluşacak. Bunun haricinde diğer ismim olan Spennu için de çalışıyorum. Armen Miran ile nefis bir track hazırlıyoruz. Yakında teaser paylaşacağım.
.
.
.
-Geçtiğimiz yıllarda yurtdışında özellikle Hollanda’da sahne aldın. Önümüzdeki günlerde takviminde yurtdışında bir etkinlik var mı?
Evet var. Kesinleşen bazı eventlerim;
29.04 – Warming the House, Atina
30.04 – Gebaude 27, Mainz w/ Oliver Huntemann, Teenage Mutants
06.05 – Fyre Festival, Bahamas w/Lee Burridge, Tensnake, Bedouin, Fur Coat ve daha bir çok isimle.
07.05 – Fyre Festival, Bahamas (http://www.fyrefestival.com/)
27.05 – Kb18 – Kopenhag
.
.
.


-Electronica Festival’da bir çok kez performans gösterdin. Bize önceki festivallerden aklına gelen bir anını anlatmak ister misin?
2013 yılında Suma’da düzenlenen festival de performans sergilerken, dinleyenlerin beni yabancı bir DJ ile karıştırmalarını unutamam. Uzun bir süre aralarında tartıştıktan sonra benim onlara adımı söylememle herşey çözülmüştü 🙂
.
.
.


-İstanbul gece hayatının bundan sonraki günleri hakkında neler düşünüyorsun?
Istanbul gece hayatı kritik bir dönemden geçmesine rağmen güzel etkinlikler yapılıyor. İnsanların müzik dinlemeye ve eğlenmeye ne kadar ihtiyaçları olduğunu görebiliyorum. Umarım ülkemizde yaşanan sorunlar bir an önce biter ve herkes istediği şekilde eğlencesine devam eder.
.
.
.


-Yıllardır süregelen kariyerinizdeki deneyimlerinizden yola çıkarak, yeni nesil DJ’lere neler söylemek istersiniz?
 
Çok hızlı bir dönemdeyiz ve herşey çok çabuk tüketiliyor. Yeni nesil DJ’lere prodüksiyon yapmalarını şiddetle tavsiye ediyorum. Müzik yelpazenizi geniş tutarak, özgün bir şekilde hissettiklerinizi melodilere dökün 🙂

Yorumlar

Yorumlar