Elderbrook’tan Misguided’a Ropörtaj

Dominik Eulberg’den Doğaya Övgü
31 May 2017
Guy Mantzur’dan yeni remix!
9 June 2017

 

Elderbrook’tan Misguided’a Ropörtaj

Bize biraz kendinden bahset…

Adım Alex, 23 yaşındayım. Yaklaşık 3 senedir de aynı zamanda Elderbrook’um. Çoğu zaman yapımcı ve vokalistim ama gitar ve piyano da çalıyorum. Londra’da yaşıyor ve müzik yapıyorum.

 

Elderbrook olarak günlerin nasıl geçiyor?

Bugün Jonas Blue’nun turnesi için prova yaptım, yarından itibaren ona katılıyorum. Ama günlerim genellikle şarkı yazıp kahvaltı yapmakla geçiyor.

 

Müzik yapmak istediğine ne zaman karar verdin?

O ya da bu şekilde hep yapıyordum zaten. Ama ilk düzgün çalışım 15-16 yaşlarındayken oldu – arkadaşlarımla bir grupta çalıyordum.

 

Büyürken kimleri dinledin?

Her şeyden dinledim, birçok müzik evresinden geçtim. En başından beri her zaman benimle kalan şeyse tüm formlarıyla blues ve gospel. O ve Kings of Leon; onlara hayranım.

 

Kariyerinin en tepe noktası/en gururlandığın an nedir?

En gururlandığım an büyük ihtimalle üniversiteyi bırakıp kariyerimi takip edebileceğimi anladığım andı. O zamandan beri inişler ve çıkışlar oldu ama o an gerçekten gururluydum.

 

2017’nin geri kalanı için neler planladın?

Paylaşmak için çok heyecanlı olduğum yedi parçalık bir koleksiyon üzerinde çalışıyorum. Yılın sonunda çıkmış olacak, ben de bir yandan birçok yerde live çalıyor olacağım.

 

Elderbook’un live çalacağı yerlerden biri de Electronica Festival Istanbul. Avantajlı biletleri tükenmeden almak için: http://bit.ly/EFI_2017

 

Ropörtajın tamamı ise burada: http://bit.ly/2s96wIa

Yorumlar

Yorumlar